Aktualny kurs PLN
0,10 zł
4,89 % (24h)
Aktualny kurs USD
$0,02 zł
Aktualny kurs EUR
0,02 EUR

v.systems - wykres


v.systems - co to jest?

v.systems to projekt, którego celem jest stworzenie wirtualnego systemu bazy danych (w chmurze), bazującego na technologii blockchain. W zamierzeniu, taka strategia ma służyć usprawnieniu procesu tworzenia nowych bloków transakcyjnych oraz dApps, czyli zdecentralizowanych aplikacji.

W ramach projektu v.systems działa kryptowaluta VSYS, która została oparta na nowatorskim modelu konsensusu. Przyjęty algorytm eliminuje największe bolączki, związane ze skalowalnością, jakie pojawiają się w modelu Proof-of-Work i Proof-of-Stake.

v.systems - funkcjonalność

Platforma v.systems ma za zadanie wsparcie rozwoju zdecentralizowanych aplikacji w wielu algorytmach konsensusu. Z pomocą tego systemu, możliwe jest szybkie tworzenie dużych rozwiązań korporacyjnych, jak i mniejszych dApps. W ramach platformy, funkcjonuje tzw. łańcuch główny, czyli mainchain, jak i łańcuchy poboczne - sidechain. Dzięki zaangażowaniu sidechain do realizacji działań specjalistycznych, nie zachodzi konieczność wykorzystywania całego łańcucha bloków do każdej operacji, co znacząco sprzyja zachowani skalowalności.

v.systems - algorytm SPoS

v.systems korzysta z algorytmu Supernode-Proof-of-Work, którego funkcjonalność pozwala na nieustanną poprawę wydajności sieci i na tworzenie dApps na znaczną skalę. Za zatwierdzanie nowych bloków odpowiadają górnicy supernodów, którzy otrzymują monety VSYS w dzierżawę . Za wybicie nowych bloków transakcyjnych, otrzymują nagrodę, którą dzielą się z posiadaczami coinów. W ten sposób powstaje tzw. ekosystem samorządności. Takie rozwiązanie zapobiega wystąpieniu praktyk monopolistycznych.