Aktualny kurs PLN
4,20 zł
-0,66 % (24h)
Aktualny kurs USD
$0,99 zł
Aktualny kurs EUR
0,92 EUR

TrueUSD - wykres


TrueUSD - co to jest?

TrueUSD to token reprezentujący grupę stable coinów, czyli walut kryptograficznych, których kurs jest powiązany z walutą fiducjarną. Jak wskazuje na to sama nazwa, w tym przypadku zabezpieczeniem jest dolar amerykański.

Stable coin to nic innego, jak tradycyjna waluta przeniesiona na łańcuch bloków. W tym przypadku, ryzyko kursowe jest stosunkowo niewielkie i, co niezwykle istotne, przewidywalne - stabilne kryptowaluty nie mogą stracić kilkunastu lub nawet kilkudziesięciu procent wartości w ciągu jednej minuty, należy jednak pokreślić, że niewielkie wahania kursowe nie stwarzają też dogodnych warunków dla inwestycji. Jaką rolę w środowisku krypto pełni zatem TrueUSD? Waluta przyda się w sytuacji, w której zachodzi konieczność wykonania błyskawicznego przekazu środków z kraju do kraju. TUUSD, jak i pozostałe stable coiny, można też użyć do przeniesienia środków z portfela innej kryptowaluty w okresie bessy.

TrueUSD - specyfikacja

Opisywana wartość została stworzona na platformie TrustToken. Jako stabilna kryptowaluta, TUUSD ma 100-procentowe pokryci w pieniądzu fiducjarnym. Oznacza to, że emisja tokenów nie jest ograniczona górną granicą (liczba monet odpowiada wysokości środków, zgromadzonych na kontach użytkowników). Konsekwencją tego jest brak zjawiska miningu (token TUUSD nie może być kopany) i inflacyjny charakter. Omawiana kryptowaluta bazuje na łańcuchu bloków Ethereum (ERC20).

TrueUSD - bezpieczeństwo

Twórcy tokenu TrueUSD kładą duży nacisk na bezpieczeństwo użytkowników kryptowaluty. System poddawany jest cyklicznym audytom bezpieczeństwa, co niezwykle istotne - wykonywanym wyłącznie przez uznane i wykwalifikowane podmioty. Na liście firm, świadczących usługi dla TrueUSD, znalazły się m.in.:

  • Jump Capital,
  • Foundation Capital,
  • Zhen Found,
  • Hybridblck,
  • Uniwersytet Stanforda.

Co warte podkreślenia, środki użytkowników są lokowane na wielu rachunkach depozytowych, co znacząco zmniejsza ryzyko ich sprzeniewierzenia.