Aktualny kurs PLN
0,35 zł
4,35 % (24h)
Aktualny kurs USD
$0,08 zł
Aktualny kurs EUR
0,08 EUR

Seele - wykres


Seele - co to jest?

Seele to stosunkowo świeży projekt w świecie kryptowalut. W zamierzeniu twórców, otwartoźródłowa platforma, bazująca na technologii łańcucha bloków, ma być zdecentralizowana nie tylko z nazwy. Innowacyjny algorytm konsensusu ma sprawić, że sieć będzie całkowicie odporna na działanie koparek ASIC i CPU, co ma zapobiec dominacji określonej grupy inwestorów.

Projekt Seele został uruchomiony 31 marca 2019 roku. Celem twórców było stworzenie wydajnego blockchaina o wysokiej skalowalności, który będzie całkowicie bezpieczny i zdecentralizowany.

Seele - specyfikacja

Seele zapewnia wysoką skalowalność, dzięki zaimplementowanej technologii Seele Sharding. Należy nadmienić, że sieć Seele jest całkowicie kompatybilna z inteligentnym kontraktem EVM. Dodatkowo, platforma wykorzystuje unikalny, opracowany przez SeeleTech algorytm konsensusu MPoW, czyli Matrix-Proof-of-Work. W porównaniu z konwencjonalnym algorytmem Proof-of-Work, na którym opiera się wiele innych kryptowalut, MPoW skutecznie zapobiega dominacji ze strony koparek ASIC i GPU.