Aktualny kurs PLN
0,32 zł
-2,31 % (24h)
Aktualny kurs USD
$0,08 zł
Aktualny kurs EUR
0,07 EUR

Ren - wykres


Ren - co to jest?

Ren to platforma, która swoim użytkownikom umożliwia dokonywanie transferu cyfrowych aktywów między dowolnymi łańcuchami bloków, z zachowaniem pełne prywatności. Projekt wyraźnie skupia się na interoperacyjności oraz na DeFi.

Ren - historia

Projekt Ren został uruchomiony w 2017 roku, jako Republic Protocol. W kolejnym roku, przeprowadzona została publiczna zbiórka ICO, która pozwoliła na pozyskanie kwoty 34 milionów dolarów.

Przed uruchoieniem zbiórki, twórcy projektu przedstawili jego cel - platforma miała umożliwić transfer dowolnej ilości cyfrowych aktywów, bez konieczności ujawniania szczegółów oraz swoich danych.

Tokeny Ren miały służyć potwierdzaniu dark node'ów, odpowiedzialnych za stakowanie transakcji.

Ren - opis projektu

Istotą platformy Ren jest umożliwianie wymiany cyfrowych wartości miedzy dwoma dowolnymi łańcuchami bloków. W praktyce, użytkowniacy mog całkowicie anonimowo wyminiać jedna kryptowalutę na inną, np. ETH na BTC. Mówimy zatem o próbie scalenia wszystkich łańcuchów bloków w jeden.

Z technicznego punktu widzenia, Ren nie jest łańcuchem bloków. Platformie bliżej jest do protokołu P2P, w którym tokeny ERC-20 służą zabezpieczeniu węzłów. Co istotne, Ren nie wymaga implementacji własnych standardów w zewnętrznych infrastrukturach blockchain, a sam dostosowuje się do nich.

Taką możliwość daje protokół RenVM, który umożliwia wdrożenie interoperacyjności do dowolnej sieci. Anonimowość jest zapewniana przez trzy warstwy - Zero-knowledge Layer, Warstwę Interoperacyjności i Warstwę Dark Pool.