Aktualny kurs PLN
0,08 zł
-1,38 % (24h)
Aktualny kurs USD
$0,02 zł
Aktualny kurs EUR
0,02 EUR

Ravencoin - wykres


Ravencoin - co to jest?

Ravencoin jest zdecentralizowaną platformą o otwartym źródle, funkcjonującą w oparciu o technologię blockchain. W ramach projektu funkcjonuje natywna kryptowaluta o nazwie RVN.

Ravencoin działa w oparciu o repozytorium Bitcoina. Sieć została uruchomiona 3 stycznia 2018 roku. Start nie był poprzedzony wykopaniem jednostek kryptowalutowych ani zbiórką ICO.

Ravencoin - funkcja i specyfikacja

Górna granica podaży tokenów została ustalona na poziomie 21 miliardów jednostek. Celem funkcjonowania platformy Ravencoin jest umożliwienie tworzenia cyfrowych aktywów i tokenów, działających w ramach sieci blockchain. W ramach platformy, możliwe jest przeprowadzenie emisji ICO oraz STO. Funkcjonalność projektu umożliwia też tokenizację dosłownie każdego fizycznego aktywu. Tworzenie tokenów jest realizowane z wykorzystaniem waluty RVN. Platforma daje też możliwość realizacji standardowej wymiany wartości.

Sieć działa na podstawie algorytmu Proof-of-Work, czyli za potwierdzanie transakcji i tworzenie bloków transakcyjnych odpowiadają górnicy. Do kopania tokenów wykorzystywana jest funkcja X16r, składająca się z sekwencji (o charakterze losowym) 16 innych algorytmów. Sprawia to, że kryptowaluta nie może być kopana przy użyciu układów ASIC, co w praktyce sprzyja utrzymaniu zdecentralizowanego charakteru sieci.