Aktualny kurs PLN
4,20 zł
-0,63 % (24h)
Aktualny kurs USD
$0,99 zł
Aktualny kurs EUR
0,92 EUR

Paxos Standard - wykres


Paxos Standard - co to jest?

Paxos Standard (PAX) należy do grupy stable coinów, czyli wirtualnych aktywów, zabezpieczonych 1:1 pieniądzem fiducjarnym, w tym przypadku - dolarem amerykańskim. W praktyce oznacza to, ze wartość PAX jest równa aktualnej wartości USD, a kryptowaluta nie może być kopana.

Za wprowadzenie tokenu do obrotu odpowiada Paxos - firma powiernicza, działająca na mocy prawa bankowego stanu Nowy Jork i podlegająca regulacją Departamentu Usług Finansowych stanu Nowy Jork. W odróżnieniu od banków, firmy powiernicze nie wykorzystują funduszy klientów do osiągania zysku, depozyty są całkowicie oddzielone. Wpłacony kapitał jest przechowywany w bankach, które są ubezpieczone przez FDIC lub które mają zabezpieczenie w formie amerykańskich obligacji skarbowych.

Paxos Standard - specyfikacja

Jako stable coin, token Paxos Standard wykazuje kurs zgodny z aktualnym kursem dolara. Wartość jednej monety zawsze odpowiada wartości jednego dolara. Liczba dostępnych tokenów odpowiada wysokości depozytów, wpłacanych przez klientów. Po umorzeniu, monety są niszczone.

W przypadku omawianej waluty, zjawisko miningu, czyli kopania, nie występuje. Nowe monety są tworzone po wpłacie kwoty depozytu.