Aktualny kurs PLN
1,50 zł
-1,36 % (24h)
Aktualny kurs USD
$0,35 zł
Aktualny kurs EUR
0,33 EUR

Ox - wykres


Ox - co to jest?

Ox to projekt oparty na otwartym protokole (open source), którego celem jest umożliwienie realizacji zdecentralizowanej wymiany, w ramach łańcucha bloków Ethereum. Ox Project wystartował w październiku 2016 roku, a jego współzałożycielami są Will Waren i Amir Bandeali.

Twórcy Ox wyszli z założenia, że w pewnym momencie, możliwa będzie wymiana każdego dobra i aktywa w ramach bloku Ethereum. Opisywany projekt powstał po to, by wyeliminować wszystkie słabości giełd kryptowalut.

Ox - zdecentralizowana wymiana

O ile większość kryptowalut charakteryzuje się zdecentralizowaną strukturą, to tego samego nie można powiedzieć o największych krypto-giełdach. W momencie, gdy taką jednostka zarządza jeden podmiot, który jest narażony na różnego rodzaju nieprzewidziane sytuacje, w tym na awarie, ataki i front-running, nie może być mowy o efektywnej, zdecentralizowanej wymianie.

Zdecentralizowane giełdy nie są tak podatne na kradzież aktywów użytkowników. Wymiana nie wymaga bowiem przesyłania pieniędzy do portfela, który podlega kontroli jednego podmiotu, a bazuje na cyfrowych podpisach, co pozwala na bezpośrednią autoryzację zlecenia. Tak właśnie działa Ox, jednak w tym przypadku, największe bolączki zdecentralizowanych platform nie występują. Transakcje realizowane poza łańcuchem bloków są płynne, szybkie i tanie (nie ma prowizji).

Ox OTC - z pominięciem giełdy

Ox OTC jest produktem skierowanym do użytkowników protokołu Ox. Narzędzie to pozwala pominąć Relayer w procesie wymiany tokenów Ethereum. W tym przypadku, transakcja jest łatwa i efektywna - Ox OTC generuje link, który następnie wysyłany jest do kontrahenta.

Ox - token ZRX

W ramach projektu, wypuszczony został token Ox Ethereum, czyli ZRX. Kryptowaluta została wprowadzona na rynek 15 sierpnia 2017 roku. Podaż jest stała i wynosi miliard jednostek ZRX.