Aktualny kurs PLN
1,96 zł
0,23 % (24h)
Aktualny kurs USD
$0,46 zł
Aktualny kurs EUR
0,43 EUR

Ontology - wykres


Ontology - co to jest?

Ontology to projekt zdecentralizowany, którego celem jest stworzenie sieci zaufania, identyfikacji i notaryzacji. Funkcjonalność platformy predysponuje ją do miana produktu dedykowanego odbiorcom korporacyjnym i przemysłowym.

Ontology jest platformą otwaroźródłową, bazującą na technologii blockchain. sieć służy przede wszystkim zawieraniu inteligentnych kontraktów i tworzeniu zdecentralizowanych aplikacji. Dzięki temu, projekt daje możliwość sprawnej realizacji usług finansowych, ale nie tylko. Platforma pozwala też na weryfikację tożsamości i oryginalności produktów. Z jej wykorzystaniem, możliwa jest także tokenizacja aktywów.

Ontology - historia

Platforma Ontology została uruchomiona w 2017 roku. Jej założycielem jest Li Jun (założyciel firmy Onchain). W początkowej fazie rozwoju, sieć bazowała na łańcuchu bloów NEO, a tokeny ONT były tworzone w standardzie NEP-5. Od lipca 2018 roku, platforma działa na własnym blockchainie, utworzonym na podstawie kodu źródłowego NEO. Od tego momentu, realizacja operacji jest możliwa wyłącznie pod warunkiem posiadania tokenów użytkowych ONG, których rola jest zbieżna z funkcją, jaką w przypadku NEO pełni GAS. Jednostki rozliczeniowe ONT stały się niepodzielne.

Twórca sieci nie zdecydował się na gromadzenie kapitału w ramach zbiorki ICO. Wyemitowana pula tokenów ONT została podzielona między różne grupy. W marcu 2018 roku nastąpił airdrop, czyli tzw. zrzut darmowych jednostek. Dokładnie 20 mln ONT trafiło do właścicieli NEO, którzy korzystali z portfela Neon Wallet. Inicjatywa została wsparta przez giełdę Binance.

Ontology - specyfikacja

Ontology pozwala na kompleksową weryfikację tożsamości, wartości i przynależności, zatem sieć służy przede wszystkim do "sprawdzania" klientów i kontrahentów. W tym miejscu nie kończy się jednak zastosowanie projektu. Platforma służy też zarządzaniu kapitałem jednostki i kreowaniu cyfrowej reputacji. W praktyce, Ontology można wdrożyć do każdego projektu, który wymaga bezpieczeństwa i wiarygodnych informacji. Jednostką rozliczeniową jest token ONT. Podaż monet to 1 mld.