Aktualny kurs PLN
0,49 zł
4,03 % (24h)
Aktualny kurs USD
$0,12 zł
Aktualny kurs EUR
0,11 EUR

Nexo - wykres


Nexo - co to jest?

Nexo to platforma bazująca na łańcuchu bloków Ethereum, której funkcjonalność pozwala na natychmiastowe zaciąganie pożyczek, których zabezpieczeniem są kryptowalutowe depozyty użytkownika. Takie rozwiązanie idealnie wpisuje się w potrzeby inwestorów, którzy chcą odblokować część środków zainwestowanych w cyfrowe aktywa, ale nie chcą jeszcze sprzedawać hodowanych kryptowalut.

Nexo - historia

Platforma Nexo została stworzona przez firmę Credissimo, której działalność polega na wdrażaniu nowoczesnych rozwiązań technologicznych do sektora finansowego, a konkretnie - do branży pożyczkowej. Sama korporacja działa na rynku od 2007 roku, ale projekt Nexo został uruchomiony w lutym 2018 roku.

Nexo - opis i specyfikacja

W przeciwieństwie do wielu innych tego typu projektów, platforma Nexo działa w obszarze rynku regulowanego. Projekt jest całkowicie zgodny z wymogami Amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i działa w zgodzie z regulacjami narzucanymi przez tę organizację. W praktyce oznacza to, że tokeny Nexo są zaliczane do grupy security tokens.

Natywna kryptowaluta platformy ma różnorakie zastosowanie - może pełnić funkcję depozytu zabezpieczającego pożyczkę (wówczas obniżeniu ulegają koszty jej udzielenia), użytkownik może spłacić tokenami zaciągnięte zobowiązanie, monety spełniają też rolę dywidendy.