Aktualny kurs PLN
3,24 zł
0,86 % (24h)
Aktualny kurs USD
$0,84 zł
Aktualny kurs EUR
0,71 EUR

KuCoin Shares - wykres


Kucoin Shares - co to jest?

KuCoin to azjatycka giełda aktywów cyfrowych, w obszarze której funkcjonuje natywna kryptowaluta - KuCoin Shares (KCS). Twórcy obrali interesującą strategię rozwoju swojej platformy - posiadacze tokenów KCS otrzymują dywidendę. Do podziału między inwestorów zarząd przeznacza aż 50 procent swoich zysków z tytułu opłat transakcyjnych, a dynamiczny rozwój giełdy ma zachęcać do kupowania i trzymania cyfrowych udziałów.

KuCoin Shares - historia

Prace nad uruchomieniem giełdy rozpoczęły się w 2011 roku. Dwa lata później twórcy mieli już gotową architekturę techniczną. Platforma KuCoin rozpoczęła swoją działalność w 2017 roku i bardzo szybko w jej portfolio pojawiło się ponad 200 cyfrowych aktywów. Dyrektorem generalnym i założycielem giełdy jest Michael Gam, były ekspert techniczny w Ant Financial - spółce podlegającej chińskiej grupie Alibaba.

KuCoin Shares, czyli natywna kryptowaluta giełdy

Z punktu widzenia użytkowników ważnym aspektem działalności platformy KuCoin jest nie tylko bogata oferta cyfrowych aktywów. Poza zyskami z handlu kryptowalutami, każda zainteresowana osoba może też generować pasywny dochód, do którego uprawniają tokeny KuCoin Shares. Funkcjonuje tu zasada zbliżona do zakupu udziałów w spółkach notowanych na giełdach papierów wartościowych - posiadacze tokenów KCS otrzymują dywidendę, której wysokość jest proporcjonalna do liczby posiadanych monet.

KuCoin Shares - kontrowersje

Jak twierdzi zarząd platformy, celem funkcjonowania giełdy jest zapewnienie użytkownikom wygodnego i bezpiecznego dostępu do transakcji na rynku cyfrowych aktywów. Trzeba jednak podkreślić, że platforma KuCoin nie ustrzegła się przed atakiem cyberprzestępców. W 2020 roku doszło do poważnego naruszenia bezpieczeństwa, w wyniku czego z gorących portfeli zniknęły tokeny i kryptowaluty o łącznej wartości przekraczającej 150 mln dolarów. Niektórzy eksperci są jednak zdania, że łupem hakerów padła znacznie większa kwota - 280 mln dolarów. Te informacje nie zostały jednak oficjalnie potwierdzone.