Aktualny kurs PLN
3,43 zł
2,63 % (24h)
Aktualny kurs USD
$0,89 zł
Aktualny kurs EUR
0,76 EUR

HyperCash - wykres


HyperCash - co to jest?

HyperCash (Hcash, Hshare) to platforma kryptowalutowa o charakterze zdecentralizowanym, która docelowo ma stanowić system łączący sieci blockchain i inne narzędzia cyfrowe. Takie działanie ma zapewnić swobodny obieg informacji i cyfrowych wartości między poszczególnymi sieciami.

HyperCash - historia

Platforma z natywną kryptowalutą o tej samej nazwie powstała w sierpniu 2017 roku. Środki na uruchomienie projektu zostały pozyskane w ramach publicznej zbiórki ICO. Zespołem HyperCash zarządza Adam Geri - dyrektor generalny projektu.

Twórcy postawili sobie za cel stworzenie platformy, która rozwiąże największy problem trapiący wiele innych sieci blockchain - brak zgodności z innymi sieciami cyfrowymi.

HyperCash - specyfikacja

HyperCash korzysta z technologii Zero Knowledge Proof, w celu zapewnienia dwukierunkowego szyfrowania. System korzysta z sygnatury zk-SNARK, dzięki czemu prywatność każdego uczestnika wymiany danych podlega maksymalnej ochronie. Transakcje zapisywane są w blokach, jednak wszelkie dane na ich temat - identyfikatory odbiorcy i nadawcy oraz kwota transferu - są całkowicie anonimowe.

HyperCash opiera się o hybrydowy algorytm konsensusu - Proof of Work i Proof of Stake. Sprawia to, że wszyscy posiadacze cyfrowych wartości mogą brać udział w podejmowaniu decyzji odnośnie samej platformy, aktualizacje są wdrażane w sposób całkowicie bezpieczny, a sieć wykazuje dużą odporność na centralizację.