Aktualny kurs PLN
16,80 zł
2,47 % (24h)
Aktualny kurs USD
$3,97 zł
Aktualny kurs EUR
3,68 EUR

Huobi Token - wykres


Huobi Token - co to jest

Huobi token jest kryptowalutą opartą o system blockchain, której dystrybucja przebiega w dość niekonwencjonalny sposób. Co warto wiedzieć na jej temat?

Już sama nazwa sporo mówi na temat pochodzenia omawianej waluty. Huobi Token (HT) został wyemitowany przez giełdę Huobi, jako wartość bazująca na blockchainie Ethereum (ERC20). W praktyce oznacza to, że mamy tu do czynienia z walutą opartą na algorytmie Proof-of-Stake - tokenów nie można kopać.

Huobi Token - dystrybucja

Należy jednak podkreślić, że dystrybucja monet nie została zrealizowana w ramach zbiórki ICO, Huobi zdecydowało się na nieco inny model. Aby wejść w posiadanie tokenów, użytkownik musi zakupić "Point Card" - coś w rodzaju karty przedpłaconej.

Podaż HT obejmuje 500 milionów tokenów i nie zostanie zwiększona. Co kwartał, Huobi Pro przeznacza 20 proc. dochodów na odkupienie aktywów, znajdujących się na wolnym rynku.

Huobi Token - zastosowanie

Tak jak inne tego typu waluty, Huobi Token służy przede wszystkim obniżeniu kosztów transakcji, realizowanych na macierzystej giełdzie - za pośrednictwem tokenów, użytkownicy mogą ograniczyć prowizję nawet o 50 proc. (zależnie od statusu).

HT ma jeszcze jedno, niezwykle istotne zastosowanie - służy ochronie interesów klientów giełdy. Odkupione tokeny podlegają "magazynowaniu" w HUPF (Huobi User Protection Found) i w przypadku wystąpienia nieprzewidzianych okoliczności, posłużą zrekompensowaniu ewentualnych strat.

Posiadacze HT mogą też cieszyć się wcześniejszym dostępem do nowych tokenów, sprzedawanych na giełdzie. Mało tego, Huobi Pro umożliwia im wywieranie wpływu na rozwój giełdy - co jakiś czas, użytkownikom udostępniane są specjalne ankiety.