Aktualny kurs PLN
0,65 zł
-8,86 % (24h)
Aktualny kurs USD
$0,15 zł
Aktualny kurs EUR
0,14 EUR

Enjin Coin - wykres


Enjin Coin - co to jest?

Enjin Coin jest tokenem użytkowym platformy Enjin - narzędzia dedykowanego gamerom. Kryptowaluta oparta o łańcuch bloków Ethereum pozwala twórcom monetyzować publikowane przez siebie gry i treści, a użytkownikom - na zakup określonych funkcji. Tokeny stanowią też wynagrodzenie za postępy.

Enjin Coin - historia

Platforma społecznościowa Enjin została uruchomiona w Singapurze. Już na samym początku oferowała rozbudowaną funkcjonalność, umożliwiając m.in. otwieranie forów tematycznych, łatwe tworzenie stron www, korzystanie z narzędzi do przeprowadzania zbiórek i oddając w ręce developerów funkcjonalne narzędzia do tworzenia dedykowanych graczom aplikacji mobilnych. Warto podkreślić, że jednym z twórców Enjin jest Polak - Witold Radomski, który obecnie pełni funkcję dyrektora technologicznego projektu.

Publiczna zbiórka funduszy na uruchomienie projektu ruszyła 3 października 2017 roku i trwała niecały miesiąc. Górna podaż tokenów została określona na 1 mld jednostek. 40 proc. puli trafiło do przedsprzedaży (od 28 sierpnia do 28 września 2017 roku), 40 proc. sprzedano w ramach zbiórki ICO, 10 proc. otrzymali, testerzy, partnerzy i społeczność, a kolejne 10 proc. przypadło w udziale zespołowi projektu i doradcom.

W zamierzeniu twórców, kryptowaluta Coin miała wzbogacić istniejącą już platformę o wszystkie możliwości, jakie daje technologia blockchain. Ich posiadacze mogą m.in. tworzyć własne cyfrowe tokeny (oparte o standard ERC1155) przy użyciu prostego narzędzia, niewymagającego wiedzy programistycznej. Operacja ma charakter odwracalny, co w praktyce oznacza, że każdy wyemitowany unikatowy token można zamienić na Enjin Coin.