Aktualny kurs PLN
0,27 zł
-1,66 % (24h)
Aktualny kurs USD
$0,06 zł
Aktualny kurs EUR
0,06 EUR

Crypto.com Coin - wykres


Crypto.com Coin - co to jest?

Crypto.com Coin (CRO) to waluta stanowiąca integralną część projektu Crypto.com Chain, w którego ramach funkcjonuje jeszcze jedna wartość - MCO, czyli Monaco. Docelowo, CRO ma funkcjonować w ramach autonomicznej sieci blockchain.

Crypto.com Chain jest platformą, umożliwiającą posługiwanie się kryptowalutami przy użyciu dedykowanej karty płatniczej, funkcjonującej w oparciu o sieć Visa. Funkcjonalność ta sprawia, że cyfrowe aktywa mogą być wykorzystywane tak samo, jak pieniądz fiducjarny. Projekt wyemitował dwie wartości użytkowe, bazujące na łańcuchu bloków Ethereum - MCO oraz CRO. O ile w przypadku pierwszej z wymienionych walut, twórcy nie przewidują uniezależnienia od łańcuchu bloków ETH, to druga ma funkcjonować w ramach unikalnej sieci.

Crypto.com Coin - kilka słów o projekcie Crypto.com Chain

Platforma została sfinansowana ze środków, pozyskanych w ramach zbiórki ICO. Projekt wystartował 18 maja 2017 roku. Miesięczna sprzedaż monet MCO pozwoliła na zebranie kwoty 26,7 mln dolarów.

Od października 2018 roku, Crypto.com Chain oferuje kartę przedpłaconą MCO Visa. Aby móc z niej korzystać, użytkownik musi zasilić saldo cyfrowymi aktywami - Bitcoin, Bitcoin Cash, Litecoin, EOS, XRP lub tokenami Crypto.com, albo walutami fiducjarnymi - dolarami singapurskimi, australijskimi i euro. Karta dostępna jest w wariancie bezpłatnym lub jako opcje płatne.

Crypto.com Coin - CRO a MCO

Należące do projektu tokeny funkcjonują w oparciu o algorytm ERC20 (w sieci Ethereum). Docelowo, CRO ma stać się natywną kryptowalutą projektu. Token MCO jest wymagany do uzyskania jednej z pięciu oferowanych kart przedpłaconych platinum. Jego posiadanie uprawnia też do otrzymania comiesięcznego airdropu wartości CRO - 1000 MCO = 5276 MCO. Docelowa funkcja CRO umożliwia natomiast realizację błyskawicznych rozliczeń miedzy walutami, które znajdują się na liście obsługiwanych przez Crypto.com Chain.

Maksymalna podaż CRO została ograniczona do 100 mld jednostek. MCO zostało wyemitowane w liczbie 31 587 682 jednostek.