Aktualny kurs PLN
2,28 zł
15,43 % (24h)
Aktualny kurs USD
$0,54 zł
Aktualny kurs EUR
0,50 EUR

Crypterium - wykres


Crypterium - co to jest?

Crypterium to innowacyjny start-up z Estonii, który oddaje swoim użytkownikom kryptowalutową kartę płatniczą. Nie jest to pierwszy tego typu projekt, ale pierwszy, który zapewnia realny zasięg globalny.

Crypterium jest konkurencją dla Coinbase - pierwszej usługi, udostępniającej kartę kryptowalutową. Problem w tym, że początkowo, usługa była dostępna wyłącznie w kilku wybranych krajach. Z czasem, lista zaczęła wydłużać się, ale zasięg Coinbase nadal nie może być określany jako globalny. Inaczej wygląda to w przypadku produktu, udostępnionego przez Crypterium.

Crypterium - siła tkwi w globalnym zasięgu

Crypterium Card ma działać wszędzie tam, gdzie znajduje się użytkownik karty. Na etapie wdrażania, produkt został przetestowany na obszarze Ameryki Północnej i Południowej, Europy i Azji - wszędzie zadziałał bezbłędnie.

Jak zapewnia firma, karta działa w zgodzie z prawem estońskim i brytyjskim. Jej wydawanie odbywa się na podstawie licencji, udzielonej przez partnera bankowego, jednak nie wiadomo, o jakim banku mowa. Jak twierdzą przedstawiciele Crypterium, partnerstwo pozostaje tajemnicą firmy. Wiadomo jedynie, że "jest to najlepsza instytucja finansowa na Filipinach".

Crypterium Card to w praktyce przedpłatowa karta debetowa UnionPay. Dzięki temu, płatności mogą być realizowane praktycznie na całym świecie.

Crypterium - jak działa karta?

Crypterium udostępnia kartę na podstawie przedstawionego dowodu tożsamości - dowodu osobistego, prawa jazdy lub paszportu. Poza tym, konieczne jest też przedstawienie dowodu zamieszkania. Może to być rachunek za media albo wyciąg z konta bankowego.

Za realizowane płatności, firma nie pobiera żadnych opłat transakcyjnych. Jedynie przy dodawaniu środków pobierana jest opłata, w wysokości 1,5 proc. wpłaconej kwoty. Warto podkreślić, że transakcje ograniczone są limitami - dziennym, wynoszącym 10 tys. USD, oraz miesięcznym, w kwocie 60 tys. USD.