Aktualny kurs PLN
0,06 zł
-2,28 % (24h)
Aktualny kurs USD
$0,01 zł
Aktualny kurs EUR
0,01 EUR

BitShares - wykres


BitShares - co to jest?

BitShares to platforma finansowa o charakterze zdecentralizowanym, oferująca dostęp do giełdy aktywów cyfrowych. Pod tą nazwą kryje się też sieć blockchain o wysokiej skalowalności, zapewniająca rozwiązania dedykowane dla biznesu i przemysłu. W obszarze platformy działa natywna kryptowaluta BitShare (BTS).

BitShares - założenia

Platforma BitShares ma przede wszystkim umożliwiać tokenizację dowolnych aktywów fizycznych - metali i kamieni szlachetnych, pieniędzy fiducjarnych czy papierów wartościowych. Projekt rozwija też nowatorską koncepcję DAC, czyli Decentralized Autonomus Companies. Tzw. zdecentralizowane, autonomiczne przedsiębiorstwa są zbudowane w oparciu o technologię łańcucha bloków i mają własne aktywa cyfrowe.

BitShares - historia

Za realizację projektu BitShares odpowiada Daniel Larimer - jeden z najbardziej uznanych developerów na rynku kryptowalutowym. Koncepcja blockchainowej platformy, która ma być stworzona całkowicie od podstaw, pojawiła się w jego głowie w 2013 roku. Do wspólnej pracy zaprosił Charlesa Hoskinsona - późniejszego współtwórcę Ethereum. Stroną finansową zajął się natomiast Li Xiaolai. W lipcu 2014 roku powołano do życia start-up o nazwie Invictus Innovations.

BitShares - portfel

Tokeny BitShare mają podaż ograniczoną do 3600570502 jednostek. Kryptowaluta jest obsługiwana przez desktopową aplikację BItShares 2.0. Dostępny jest też portfel mobilny dla platformy Android - BitShares Wallet. Można też zdecydować się na multiportfel Guarda Wallet.