Aktualny kurs PLN
0,84 zł
3,77 % (24h)
Aktualny kurs USD
$0,20 zł
Aktualny kurs EUR
0,18 EUR

Algorand - wykres


Algorand - co to jest?

Algorand to token, który miał wyznaczyć nowe standardy w świecie kryptowalut. Tuż po debiucie, omawiany projekt szybko zajął miejsce w pierwszej dziesiątce pod względem kapitalizacji rynkowej.

Za projektem Algorand stoi 15-osobowy zespół, działający pod przewodnictwem prof. Silvio Micaliego. Zamiarem autorów projektu było stworzenie platformy obsługującej szybkie płatności i zdecentralizowanej kryptowaluty, charakteryzującej się dużą skalowalnością i wysokim poziomem bezpieczeństwa. Do pracy przystąpiła grupa specjalistów z dziedziny kryptografii, matematyki i ekonomii, wspierany przez ekspertów rynku kryptowalut.

Algorand - zbiórka ICO

Fundusze na realizacje projektu zostały pozyskane w ramach publicznej zbiórki ICO. Sprzedaż została przeprowadzona drogą aukcji. W rezultacie, na rynek trafiło około 25 milionów tokenów ALGO, o łącznej wartości 60 milionów dolarów. Każda jednostka osiągnęła zatem wartość na poziomie 2,4 USD.

Algorand - co wyróżnia token ALGO?

Blockchain Algorand został oparty na zupełnie innym algorytmie konsensusu niż większość obecnych na rynku kryptowalut. W tym przypadku, mamy do czynienia z mechanizmem Pure Proof-of-Stake.

Zatwierdzanie realizowanych transakcji odbywa się z pominięciem skomplikowanych mechanizmów kryptograficznych, które potrzebują znacznych zasobów mocy obliczeniowej. Dzięki temu, każda operacja zajmuje mniej niż 5 sekund. Blockchain pozwala na przeprowadzenie tysiąca transakcji w każdej sekundzie. Sprawia to, że omawiana kryptowaluta może znaleźć zastosowanie nie tylko w dziedzinie mikropłatności, ale także jako system płatniczy o charakterze globalnym.