Aktualny kurs PLN
0,67 zł
-9,98 % (24h)
Aktualny kurs USD
$0,16 zł
Aktualny kurs EUR
0,15 EUR

ABBC Coin - wykres


ABBC Coin - co to jest?

ABBC Coin ma być platformą płatniczą, korzystającą z technologii blockchain. W ramach projektu funkcjonuje kryptowaluta o nazwie ABBC.

W zamierzeniu twórców, ABBC Coin ma umożliwiać wykonywanie łatwych i szybkich płatności w najpopularniejszych kryptowalutach. Do tego celu ma służyć aplikacja mobilna, wykorzystująca biometryczną autoryzację działań użytkownika.

ABBC Coin - specyfikacja

Maksymalna podaż tokenu ABBC to 1 002 169 550 jednostek. Kryptowaluta ma służyć do pokrywania kosztów prowizji transakcji, realizowanych w ramach platformy. Z jej pomocą, użytkownicy będą też mogli uzyskać dostęp do promocji i bonusów. Brakuje informacji na ten temat, jednak specjaliści są zdania, że jednostka ABBC bazuje na mocno zmodyfikowanym algorytmie Dash. Tokeny funkcjonują na podstawie dwóch algorytmów - Proof-of-Work i Proof-of-Stake.

Jak zapewniają twórcy, platforma ABBC Coin ma być kompatybilna z największymi sklepami internetowymi. Aby aplikacja mogła być maksymalnie łatwa i przyjazna w użytkowaniu, zrezygnowano z tradycyjnego systemu zabezpieczającego hasłem. W tym miejscu ma pojawić się system rozpoznawania twarzy.

ABBC Coin - kontrowersje

ABBC Coin ma być funkcjonalną platformą, ułatwiającą realizację kryptowalutowych transakcji, nie można jednak nie wspomnieć o licznych kontrowersjach, które towarzyszą temu projektowi. Pierwszym z nich jest nazwa. Pierwotnie, platforma funkcjonowała jako Alibaba Coin, co jednoznacznie wskazywało na powiązania projektu z chińskim gigantem handlu online. Sprawa trafiła do sądu, a na mocy orzeczonego wyroku, konieczna była zmiana nazwy projektu.

Kolejną kontrowersją jest biometryczne zabezpieczenie transakcji. System ma rozpoznawać 20 000 punktów twarzy, jednak w tym celu nie będzie wykorzystywał zaawansowanych czujników głębi, a frontową kamerę urządzenia mobilnego. Nie można zatem określić takiego zabezpieczenia jako skutecznego.

Whitepaper projektu jest niejasny i nie precyzuje jednoznacznej ścieżki rozwoju platformy. W rezultacie ABBC Coin pozostaje wielką niewiadomą.